Chcete nás podpořit?

Období během Covidu-19

V rámci vládních nařízení spojených s šířením nemoci COVID-19 jsme byli nuceni mít zavřeno 284 dní rozloženě ve třech etapách.

14.3. 2020 – 24.5.2020 – první uzavření trvalo 69 dní

14.10. 2020 – 2.12.2020 – druhé uzavření trvalo 50 dní

18.12.2020 – 31.5.2021 – třetí uzavření trvalo 165 dní

Když přišlo první uzavření a vláda vydala nařízení o úplném uzavření restauračních zařízení, vybavuji si ty pocity úplně přesně, jako by to bylo včera. Nejistota, bezmoc a strach z toho, co nás čeká. Držela jsem slzy, když jsem lepila ceduli na dveře: ,,Z důvodů nařízení vlády – ZAVŘENO“.

Jak vysvětlit kočkám, které jsou zvyklé na každodenní přísun lidské pozornosti, opravdu každodenní, protože naše kavárna je normálně zavřená pouze 5 dní v roce, že nikdo kromě mě prostě nepřijde. Obrovský strach jsem měla  jak vše zvládneme zaplatit, když najednou nebudeme mít žádný příjem a náklady na provoz kavárny není zrovna malý. Kočky mě potřebovali, nemohla jsem prostě zavřít a jít domů a čekat až se to přežene.

Při prvním uzavření, kdy byl strach náš i všech lidí asi největší, jsme se rozhodli alespoň pomáhat a z kavárny udělali výrobnu roušek, které jsme rozdávali zdarma, pro každého kdo je potřeboval. Rozdali jsme jich asi 1500 ks. Jenže jsme potřebovali z něčeho platit nájem, poplatky, veterinu a věci pro kočičky. Začali jsme tedy péct dorty na objednávku. Zájem byl enormní a já jsem Vám dodnes neskutečně vděčná za Vaši podporu. Bez Vás bychom to totiž nezvládli a nedotáhli až sem. Během doby našeho fungování jsme pořádali charitativní „bazárky“ na pomoc opuštěným kočičkám v útulcích a depozitech. Nyní jsme museli zaměřit pomoc na naše kočky a kavárnu, a tak jsme pořádali aukce krásných věcí, které jste nám donesli nebo sami vyrobili. Díky tomu jsme to také ustáli.

Bohužel stále žijeme v tzv. době covidí a pořád to není jako dřív, ale už alespoň můžeme mít otevřeno a kočičky se můžou těšit z Vaší pozornosti. Za dobu covidu se nám podařilo alespoň zachránit, dát do pořádku a najít domov asi dvaceti kočičkám, které se ocitly na ulici samy bez domova a pomoci.

Pokud byste nám chtěli pomoc v péči o naše chlupáče kavárenské nebo i o ty, co zatím neměli v životě tolik štěstí, můžete nás podpořit finančně na náš transparentní účet 292889648/0300. Další možnost je přinést nám pro naše chlupaté kavárenské povaleče jídlo. Nejraději mají kapsičky FELIX nebo GOURMET, granulky baští Pro Plan a spotřebujeme i spousty litrů steliva –  používáme krystalové stelivo jakékoli značky i hrubosti.

Předem děkujeme za jakoukoliv pomoc a budeme se na všechny těšit u nás v kavárně..

Transparentní účet ČSOB

292889648/0300